Nekonečný příběh jedné lži

středa 30. leden 2013 14:54

Když se 17. ledna v prezidentském duelu vysílaném ČT Miloš Zeman zmínil o podpoře, kterou měl vyjádřit významný člen Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt Karlu Schwarzenbergovi, divák netušil jakým vývojem tato informace projde. Z informace se stala lež, která se několikrát znásobila. Jaký byl její vývoj? Chová se takto "politický profesionál", jak sám sebe budoucí prezident označuje?

1) čtvrtek, 17.1.

Na závěr prezidentského duelu přechází Miloš Zeman do útoku. Vytahuje sudetoněmeckou kartu, kterou hojně využívá. KS prý podpořil Bernd Posselt. Jako zdroj Zeman uvádí Suddeutsche Zeitung.

2) čtvrtek, 24.1.

V dalším z duelů (opět v ČT) je Zeman konfrontován s faktem, že zmíněné periodikum zprávu o Posseltově podpoře KS popřelo. Na výzvu Václava Moravce k uvedení zdroje Zeman uvádí Britské listy.

Britské listy to dementují.

3) sobota, 26.1.

Václav Moravec Zemana upozorňuje, že Britské listy o Posseltově podpoře KS nepsaly. Odpověď už nově zvoleného prezidenta? Prý došlo k záměně Posselta za vůdce rakouského landsmanšaftu, ale to je nepodstatné. Každý Čech prý dává rovnítko mezi jakákoliv hnutí sudetských vysídlenců a Posselta.

4) pondělí, 28.1.

Deník MF Dnes přináší informaci, že Zeman opět lhal. Karla Schwarzenberga nepodpořil nikdo z rakouského landsmanšaftu, nýbrž rakouský lidovec Michael Hammer. Tím se snad definitivně uzavřel příběh této lži.

 

Miloš Zeman se sám označuje za "politického profesionála". Lhaní, v tomto případě opakované (až dětinské) však mezi atributy "profesionála" nepatří. Doufám, že se budoucí prezident nezpronevěří nápisu na prezidentské standartě "Pravda vítězí".

Petr Tvrz

Petr Tvrz

Petr Tvrz

Můj blog věnuje pozornost třem tématickým okruhům. Politice, historii a sportu.

Student politologie FF UK

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora